MERMER SİSTRE VE CİLA UYGULAMALARI

10 MART 2020

Mermer Yüzey üzerinde oluşan kir, pas, yağ, kimyasal bazlı maddeler, is, toz v.b maddeleri makineler yardımı ile ve özel işçilik yardımı ile temizleme, parlatma ve görsel kaliteyi ayddekorasyon-calismalarimiztırmak için yapılan işlemler dizisine Mermer Silim denir.

Mermer Zemin Çalışması

Mermer Silimi nasil yapilir ?

Silim Apartmanlar, Binalar, Kurumlar, Okullar, Evler, Camiler, Medreseler kısaca her yere uygulanabilir.


Silim-Sistre-Cila-Yapimi

Silim yapabilmek için öncelikle yüzeyin düz bir zemin olması gereklidir.


Silimden önce yüzeyde bulunan tüm açık delik ve çatlakların kapatılması gereklidir.

Çünkü makinelerin yüzeyde dolaşması için alanda bulunan tüm çatlakların giderilmesi ve makinenin rahat çalışması için zemin hazırlanması gereklidir.


Daha sonra zımparalama yöntemi tozlu bir çalışma yapilir.(Bu işlemde 8 farklı zımpara çeşidi kullanılır ve yoğun bir toz oluşur. Tozun oluşması yüzey üzerindeki lekelerin çıkması anlamına gelir).
Silim-Sistre-Cila-Yapimi

Tozlu işlemler bittikten sonra makinalar yardımı ile sulu bir çalışma yapilir ve bu işlemde belli taşlar ile tortu, toz, is, kir, (yağ,boya ve özel lekeleri), gibi yüzeyde oluşan lekeleri temizlenir.

Ardından ise özel cila malzemeleri ile (genel olarak ithal cilalar yardımı ile) yeniden bir işlem yapılıp mermer yüzeyinde eski görünümünü bambaşka bir boyuta taşıyıp mermere yeni bir boyut kazandırmaktadır. Kısaca Özetlemek gerekirse; İnsan gücü başta olmak üzere, özel ithal cilalar ve buna bağlı özel makinalar yardımı ile yapilir diye biliriz.

Unutulmaması gereken en önemli konu AYDDEKORASYON firması olarak yaptığımız her işlem için en az 5 yıl garanti vermekteyiz.

Hemen Arayın Fırsatları Kaçırmayın 0538 771 70 13
ayddekorasyon-telefon