Mermer Cilalama Teknikleri

MUTFAK TEZGAHI SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ ?

18 KASIM 2020
Mutfak Tezgahı

Evimizin en önemli yerlerinden birisi hiç süphesiz ki mutfaklarımızdır. Mutfaklarımızı da mutfak yapan, süsleyen, görsellik güzellik katan, yemek yapmakta yardımcı olan en önemli mutfak unsuru ise mutfak tezgahlarıdır.Bu kadar önemli olan evimizin göz bebeği diye tabir edeceğimiz bu ürünü seçerken çok dikkat etmeliyiz ve belli konularda dikkat etmemiz gereklidir.

Mutfak Tezgahı Seçerken Dikkat Etmemiz Gereken Kurallar Nelerdir ?
Öncelikler mutfak tezgahı seçerken mutfağın görselliğine uygun renkler olması tasarıma uygun olması gerekli Aykırı renkler yerine daha uygun birbirini yakalayan renk tonları ve açık renkler kullanmaya önem gösterilmeli. Örneğin, klasik döşenmiş country veya rustik mutfaklarda, paslanmaz çelik bir tezgahın kullanımı ne kadar aykırıysa; son derece modern teknolojiye sahip ürünlerin yer aldığı, endüstriyel tarzda döşenmiş bir mutfakta da ahşap doğrama bir tezgah tercihi, aynı derecede aykırı sonuçlar verebilir. Mutfak mobilyalarının daha çok ön planda olmasının istiyorsak, daha sade ve daha yalın görünümlü bir tezgah seçmeye önem gösterelim.Dolap kapakları ve kulpları sade olduğu, aksesuarların ön plana çıktığı mutfaklarda da bunun tam tersine, göz alıcı bir tezgah tercihinden çekinmemelisiniz. Mutfağımızdaki Mutfak tezgahları mutfağın bütün görünümünü ön planda tutan estetik tutan tek başına bir unsurdur. Üstelik sadece görünüm değil, kullanım amacı ile de göz ardı edinemez bir öneme sahiptir. En çok rastladığımız şikayetlerden biri de mutfak tezgahlarının çabuk leke yapması, iz bırakması ve temizlenmesindeki zorluklar. Eğer siz de en çok bundan şikayetçiyseniz, bunda sonraki seçimlerinizde tezgah malzemesinin kolay temizlenebilir, asitlere karşı uzun yıllar dayanıklı ve iz bırakmayan türden olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca mutfak modeli, mutfak malzemesi, ne olursa olsun mutfak tezgahlarına sıcak tencere ya da fırın kabı gibi yüksek ısı kaynaklarını doğrudan yerleştirmeyiniz ; yüksek ısı bütün tezgahların baş düşmanıdır! .
En Güzel Mutfak Tezgahları İçin Hemen Bizi Arayın 0538 771 70 13 Kısaca Özetlemek gerekirse; İnsan gücü başta olmak üzere, özel ithal cilalar ve buna bağlı özel makinalar yardımı ile yapilir diye biliriz.
Unutulmaması gereken en önemli konu AYDDEKORASYON firması olarak yaptığımız her işlem için en az 5 yıl garanti vermekteyiz.

Hemen Arayın Fırsatları Kaçırmayın 0538 771 70 13
ayddekorasyon-telefon